در حال بارگذاری
سایز فونت: 1 2 3      
صفحه اول  >> درباره ما >>
آفتاب و مهتاب - درباره ما
درباره ما

عصر جدید
زمانه حاضر را عصر ارتباطات نام نهاده​اند. پیشرفت​های عظیم تكنولوژی از یك سو و كاهش قیمت كالاهای الكترونیكی سهم مهمی در گسترش استفاده از ابزارهای ارتباطی جدید داشته است. اگر تا دیروز دود آتش، چاپار و كبوتر نامه بر وسیله ارتباطی بود ، پس از آنكه اختراع برق، تلگراف و تلفن، ارتباط نقاط دوردست را تسهیل كرد، امروزه تلفن همراه و اینترنت در میدان ارتباطات یكه تازی می‌كنند و مفهوم گسترده ارتباطات و اطلاعات با یكدیگر پیوندی عمیقتر برقرار كرده​است. اگر تا دیروز رسیدن خبری یا نامه​ای روزها، هفته ها و ماه ها به درازا می​كشید تا به دست گیرنده برسد و به دلیل طولانی شدن زمان معمولا ممكن بود حتی فوریت و موضوعیت خبر از بین برود، امروزه بلافاصله و به طور همزمان امكان رساندن اخبار و نامه​ها فراهم شده است و ارتباط دیداری، شنیداری و متنی بین نقاط مختلف كره زمین به آسانی فراهم آمده است. فضای مجازی، مرز​های حقیقی را درهم شكسته و دنیایی بدون مرز و محدوده برساخته تا هر كاربر ، این امكان را بیابد تا در این دهكده​ی جهانی پیام خود را بدون هیچ نگرانی و اتلاف وقت به دست مخاطبانش برساند و از اطلاعات بی كران این دنیای عظیم نیز بهره​مند شود.
 
رسانه پرداز
رسانه​های سنتی روزنامه​ها و نشریات بودند كه پیام خود را از میان حروف چاپی به خواننده می​رساندند. رادیو و تلویزیون پس از نشریات سر برآوردند و با گسترش، ‌دسترسی آسان و نیز ارزان شدن تكنولوژی همه گیر شدند. شبكه​های ماهواره​ای به سبب تنوع بسیار، سلیقه​های متفاوتی را جذب خود كردند. اینترنت پس از آنكه از قالب تحقیقات دانشگاهی خارج شد هر روز شاهد شكوفایی و پیشرفت شد و به دلیل آسانی كار با آن، ماندگاری اطلاعات ، قابلیت جستجوی آسان و امكان پشتیبانی متن، صوت، فیلم و ... با استقبال بی نظیر كاربران در اقصی نقاط كره زمین مواجه شد. بسیاری از رسانه​ها رخت سنتی را در آوردند و جامه نو پوشیدند تا با افت مخاطب روبه رو نشوند.
فضای مجازی را می‌توان مجمع الجزایر رسانه​ها نامید. رسانه​های بزرگ خبری و رسانه​های كوچك شخصی. گاهی حتی این رسانه​های كوچك شخصی همچون بنگاه​های بزرگ خبری تاثیر بسیاری دارند. در فضای بدون مرز اینترنت دیگر امتیاز برخورداری یا دسترسی به یك رسانه معنا ندارد. چرا كه هر كس می‌تواند یك رسانه داشته باشد و با آن پیام خود را به دست مخاطبانش برساند. محتوی این پیام بسیار متنوع است؛ همچون: خبر، گزارش، تحلیل، نقد، آگهی و...
در زمانه حاضر پایگاه​ اینترنتی نه یك ابزار تشریفاتی و تزئینی بلكه بخشی از هویت مجازی اشخاص و موسسات شده است و تحولی در ارتباطات و کسب و کار و تجارت ایجاد کرده است ، بطوری که نیاز به آن ، امروزه بیش از پیش احساس می​شود.
پنل سایت ساز، تلاش دارد با ارائه خدمات خود به صورت آنلاین گامی برای پاسخگویی به نیازهای برشمرده و برای شهروندان گرامی بردارد.

تاریخ: 1396/2/11
بازدید: 285